Ses kaydı savaşlarında ‘Başçalan’ faslı açıldı Reviewed by ali on . Bugün Youtube’a düşen yeni ses kaydı ile 17 Aralık’ta “yolsuzluk ve rüşvet” gözaltıları ile başlayıp, bu yolsuzlukları belgelediği iddia edilen dinleme kayıtlar Bugün Youtube’a düşen yeni ses kaydı ile 17 Aralık’ta “yolsuzluk ve rüşvet” gözaltıları ile başlayıp, bu yolsuzlukları belgelediği iddia edilen dinleme kayıtlar Rating: 0

Ses kaydı savaşlarında ‘Başçalan’ faslı açıldı

Bugün Youtube’a düşen yeni ses kaydı ile 17 Aralık’ta “yolsuzluk ve rüşvet” gözaltıları ile başlayıp, bu yolsuzlukları belgelediği iddia edilen dinleme kayıtları ile devam eden operasyonda yeni bir fasla geçildi. Artık hedef doğrudan Başbakan Tayyip Erdoğan ve slogan da muhalefet liderlerince de kullanılan ‘Başçalan’

bascalan

Bugün (24 Şubat) 16.00 civarında açılan “Başçalan” adlı yeni bir Twitter hesabının 19.00 sularında paylaştığı ses kaydı ile Cemaat-AKP kavgası görünümünde ilerleyen operasyonda yeni bir safhaya girildi. Artık hedef doğrudan Tayyip Erdoğan.

Kim tarafından yayımlandığı ya da doğruluğu/yanlışlığı meçhul olan ses kaydı, bundan önceki kayıtlarda olduğu gibi profesyonelce hazırlanmış ve görüntü yerine de tapeler yerleştirilmiş.

Youtube’daki videoda baba oğul Erdoğanlara ait olduğu iddia edilen görüşme, “Başbakan’ın 17 Aralık günü rüşvet paralarını kurtarma çabaları” diye sunuluyor.

Kayıtta 17-18 Aralık tarihlerine dair 5 arama olduğu iddia ediliyor.

“17 Aralık sabahı Ankara’da bulunan Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Büyük Yolsuzluk Operasyonu’nun ilk dalgasını haber alır almaz korku ve paniğe kapılır. Bu korku ve paniğin sebebi; nakit olarak farklı aile fertlerine ait adreslerde sakladığı (5 ayrı adres tespit edilmiştir) ihaleler karşılığında işadamlarından topladığı rüşvetlerdir” denilen sunuş yazısında söz konusu rüşvet miktarının 1 Milyar Dolar nakit para; yani 2.2 Katrilyon TL olduğu iddia ediliyor.

Kaydı yayımlayanların iddiasına göre Erdoğan 17 Aralık günü Bilal Erdoğan’ı arayarak “Amcası Mustafa, abisi Burak, eniştesi Berat ile bir araya gelmeleri ve herkesin kendi evinde bulunan paraları bir an önce evden çıkarmaları” yönünde talimat verdi.

Bilal Erdoğan da, bir süre sonra babasını arayarak “paranın büyük bir kısmını Ö.Faruk Kalyoncu’ya, bir kısmını da Mehmet Gür’e vereceklerini” anlattı. Başbakan ise paraların tamamen sıfırlanmasını, ellerindeki tüm parayı çıkarmalarını söyledi.

Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses, teknik takip altında olduğunu düşündüğünü aktarıyor. Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen sesin sahibi ise emniyette önlem olarak bir şeyler yapıldığını söylüyor.

CHP’den olağanüstü toplanma kararı

CHP MYK, 22.00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanma kararı aldı.

Toplantı devam ederken CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, bir açıklama yaptı. Koç, açıklamasında bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni bu kirli işlerin içinde olan birinin yönetmesinin kabul edilemeyeceğini söylerken başbakanı istifaya çağırdı. Koç, 13.30’da CHP grup toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun detaylı bir açıklama yapacağını söyledi.

chp-myk

Başbakanlık’tan açıklama

Saat 23.20 civarında Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, kasedin gerçekdışı ve montaj olduğu, hukuk içinde hesap sorulacağı belirtildi.

basbakanlik-aciklama-24subat-seskaydi

Sendika.Org

© CopyLEFT Sendika.Org'un tüm yazılı ve görsel içeriği kaynak göstermek koşuluyla özgürce kullanılabilir.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
Scroll to top